39. edycja Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

Dodano: 24/10/2012

39. edycja Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE to ostatnia w tym roku szansa, aby za rozsądną cenę i w atrakcyjnym kredycie kupić własne mieszkanie w dobrej lokalizacji.

Ceny mieszkań ostro w dół…
Na targach oferta mieszkań nadal jest pokaźna i różnorodna. Do kupienia jest niemalże 19 tys. mieszkań, w tym ponad 4 tys. lokali dopiero co oddanych do użytku, i aż 1 tys. mieszczących się w rządowym programie Rodzina na swoim. Średnie ceny sprzedawanych mieszkań nadal spadają, przy czym najbardziej zmniejszyły się ceny lokali wprowadzonych do sprzedaży w III kwartale i są o prawie 16% niższe (6,5 tys. zł za 1m2), niż ceny z I kwartału 2009 roku i w dodatku wykończone pod klucz. Najwięcej prezentowanych jest na targach mieszkań dwupokojowych (ok. 47 m2). Co czwarty lokal oferowany do sprzedaży jest z terminem oddania w latach 2013–2014, w cenie 7,6 tys. zł za 1m kw. Na największe rabaty mogą liczyć ci, którzy zdecydują się na zakup mieszkań w ukończonych już inwestycjach. Zyskają szczególnie osoby, które poszukują większych mieszkań.
Na targach można kupić mieszkania w Osiedlu Zielona Italia Marvipolu w cenie niespełna 4,5 tys. zł/m2 czy na Bielanach w inwestycji Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z komórką lokatorską już za 5,9 tys. zł/m2. W jeszcze atrakcyjniejszej cenie oferuje lokale w Piasecznie Trio-Development po 4,2 tys. zł/m2. Atal proponuje mieszkania na Białołęce w cenie 5,9 tys. zł/m2 z dodatkowym pakietem bonów rabatowych na wykończenie mieszkania. Równie korzystne są ceny segmentów w osiedlu „Mistrza i Małgorzaty” w Radzyminie: komfortowy segment zaprojektowany w stylu holenderskim (łączy w sobie prostotę z funkcjonalnością domu) w cenie 3,1tys. zł/m2, dodatkowo deweloper proponuje specjalny rabat dla targowych klientów, którzy dokonają zakupu w czasie do 30 dni od zakończenia targów.
Najbliższe Targi Mieszkaniowe (17 i 18 listopada) to także ostatni dzwonek, by skorzystać z rządowego programu Rodzina na swoim, który kończy się za 6 tygodni. Ci, którzy planują kupić mieszkanie w programie, muszą złożyć wnioski o kredyt do końca roku. W Warszawie limit ceny metra kwadratowego uprawniający do kredytu z dopłatą wynosi niespełna 5,8 tys. zł, a na rynku wtórnym 4,6 zł. Mieszkania na kredyt, w których spłacie pomaga państwo oferują w swych stoiskach 39 edycji Targów Mieszkaniowych Murator EXPO, m.in.: Atal, Grupo Lar, SBM Nasza Chata, Wasowscy Developments, Wawel Service, Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, JW Construction czy Yuniversal Podlaski.
Wykłady, warsztaty, bezpłatne porady serwisu me-mieszkania.pl
Tradycyjnie w trakcie targów nie zabraknie dużej porcji wiedzy z dziedziny prawa, szczególnej uwadze polecane są spotkania poświęcone klauzulom niedozwolonym w umowach deweloperskich, usuwaniu negatywnych wpisów w rejestrach bankowych i konsumenckich czy ustawie deweloperskiej. Omówione zostaną także: bezpieczne kupowanie na rynku wtórnym i pierwotnym oraz rozliczenia podatkowe przy zakupie i sprzedaży nieruchomości. Zainteresowani dowiedzą się jak korzystnie kupić mieszkanie u dewelopera, z fachowcem obejrzą nowe projekty deweloperskie w Warszawie. W Strefie Porad serwisu me-mieszkania.pl na potrzebujących czeka sztab konsultantów. Funkcjonują punkty doradcze: porady finansowe, podatki, prawo, zakup mieszkania na rynku wtórnym, architektura wnętrz i stylizacja, aranżacja zieleni. Dyżuruje także - specjalizujący się w tzw. trudnych kredytach (kredyty hipoteczne dla osób z negatywną historią kredytową) doradca, który pomoże w odbudowie wiarygodności kredytowej i płatniczej w BIK, ZBP, BIG. Ponadto można będzie na miejscu uzyskać wsparcie: analityka kredytowego, prawnika i negocjatora. W stoisku Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami można uzyskać porady prawne i poznać zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także zorientować się w bieżącej sytuacji na wtórnym rynku mieszkaniowym.
Więcej o programie: www.targimieszkaniowe.pl
WSTĘP NA TARGI
17 i 18 listopada (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00 – 17.00
TORWAR, ul. Łazienkowska 6a
odwiedzający otrzymują Raport „Mazowieckie Inwestycje Mieszkaniowe – zima 2012” z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe realizowane na terenie Warszawy i okolic, dokładne informacje o lokalizacji, cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy, kontakt do biura sprzedaży i wizualizację budynku. A także m.in.: mapy inwestycji mieszkaniowych w aglomeracji warszawskiej, kupon promocyjny do wykorzystania do 7 dni po tragach uprawniający do bezpłatnego sprawdzenia umowy przedwstępnej z deweloperem pod względem zapisów dotyczących: obliczania powierzchni nieruchomości, odbioru technicznego lokalu, kar umownych, gwarancji oraz terminów płatności. Poszukujący dobrego projektu domu jednorodzinnego dostaną Katalog „Murator PROJEKTY DOMÓW”.
Źródło: www.targimieszkaniowe.pl